Představení a popis našeho produku

Solární regulátor

Solární regulátor je "mozkem" každého FV systému

Solární regulátor je zařízení připojené mezi fotovoltaickým panelem a spotřebičem. Jeho úkolem je vytěžit maximum energie z fotovoltaického panelu získanou energii upravit tak, aby mohla napájet běžné spotřebiče připojené do domovního rozvodu elektrické energie.  Nejvhodnějším spotřebičem je akumulační bojler na TUV.

Solární MPPT (Maximum Power Point Tracking) regulátory zajišťují ve solárních fotovoltaických systémech automatické přizpůsobování výkonu fotovoltaických panelů, který je možné využít v připojené zátěži. MPPT solární regulátory jsou dnes již nezbytným prvkem všech ostrovních a hybridních fotovoltaických systémů.

Proč zvolit MPPT regulátor?

Solární MPPT regulátory jsou moderní solární regulátory, které oproti PWM regulátorům dosahují až o 30 % většího výnosu energie z fotovoltaického panelu. Regulátor pracuje jako měnič a střídač, to znamená, že vstupní stejnosměrné napětí a proud dokáže upravit na střídavé napětí s vysokou účinností. Můžeme tedy použít jakýkoliv solární panel pro napájení regulátoru a můžete také panely propojovat do série nebo sérioparalelně, aby byly dosaženy optimální podmínky pro provoz fotovoltaické soustavy.

Jak regulátor funguje?

Inteligentní MPPT solární fotovoltaický regulátor může v každém okamžiku regulovat pracovní napětí solárních panelů. Solární fotovoltaické panely tak mohou vždy pracovat na maximálním výkonu V-A charakteristiky. V porovnání s běžným solárním regulátorem může MPPT regulátor zvýšit účinnost FV panelů až o 30 %.

Solární fotovoltaický regulátor mění stejnosměrné napětí a proud na střídavý. Zajišťují to silné výkonové tranzistory zapojené do H mostu, který dokáže přepínat polaritu napětí a proudu, který teče do zátěže. Tato vlastnost umožňuje připojení běžných tepelných spotřebičů zkonstruovaných pro připojení do běžné domácí elektrické sítě.

Výhody

Hlavní výhodou je použití nejmodernější technologie MPPT (Maximum Power Point Tracking), díky které dochází ke zvýšení účinnosti celého systému. Inovační MPPT technologie zabezpečuje maximální využití energie dodávané z FV panelu tak, že volí odběr v pracovním bodě s maximálním dodávaným výkonem. Tento bod je nepřetržitě sledován a udržován. Tím jsou kompenzovány všechny vlivy, které se jinak u FV panelů podílejí na snížení účinnosti např. změna teploty, různé intenzity osvětlení apod.

MPP bod na voltampérové charakteristice je především ovlivněn okolní teplotou a intenzitou slunečního svitu. S nárůstem okolní teploty klesá výkon fotovoltaického panelu. Pokud je teplota konstantní a sluneční svit zesílí, napětí na na fotovoltaickém panelu vzroste. Výstupní proud se však změní, ale zpravidla ne na maximální, a proto je třeba regulovat výkon připojené zátěže tak, aby se fotovoltaická soustava vždy pracovala na maximálním výkonovém bodu MPP.

Nenašli jste požadované informace nebo jen chcete poskytnout zpětnou vazbu? Neváhejte nás kontaktovat.

Frequently Asked Questions

What's your favorite airline?

Lorem ipsum dolor sit amet, lorem eu vitae gravida nisl fringilla lorem, vehicula feugiat lobortis. In vitae ut, vivamus id. Nulla aenean felis arcu, elit mauris fringilla massa blandit. Luctus commodo facilisi iaculis at nullam.

How do I prepare myself?

Penatibus velit eu, neque mauris magna nulla maecenas arcu, at quisque massa dictum, aut justo dui ligula facilisis quam tortor. Aliquam mattis aliquet lectus ac lacus. Placerat placerat a urna velit sed. Turpis est tempus lacus sed sodales vel,.

Where can I find the best gear for my adventures?

Velit ut, risus erat urna, mollis nulla fringilla blandit viverra consequat, erat lorem lectus, ipsum blandit. Consectetuer nec ligula pretium quaerat, nonummy turpis deleniti a quisque nullam massa.

What should I do when I get sick?

Penatibus velit eu, neque mauris magna nulla maecenas arcu, at quisque massa dictum, aut justo dui ligula facilisis quam tortor. Aliquam mattis aliquet lectus ac lacus. Placerat placerat a urna velit sed. Turpis est tempus lacus sed sodales vel.

Should I use cash money or credit cards for my trips?

Velit ut, risus erat urna, mollis nulla fringilla blandit viverra consequat, erat lorem lectus, ipsum blandit. Consectetuer nec ligula pretium quaerat, nonummy turpis deleniti a quisque nullam massa.

Do I have to learn new languages?

Lorem ipsum dolor sit amet, lorem eu vitae gravida nisl fringilla lorem, vehicula feugiat lobortis. In vitae ut, vivamus id. Nulla aenean felis arcu, elit mauris fringilla massa blandit. Luctus commodo.

Where do I find people for group trips and adventures?

Lorem ipsum dolor sit amet, lorem eu vitae gravida nisl fringilla lorem, vehicula feugiat lobortis. In vitae ut, vivamus id. Nulla aenean felis arcu, elit mauris fringilla massa blandit. Luctus commodo facilisi iaculis at nullam.

How much luggage can I take?

Aliquam id elit cursus phasellus, in ut pede integer non ut dui, lacus phasellus dolor praesent diam sodales, aliquam etiam sodales ullamcorper vulputate. Fermentum et commodo mauris vivamus nec.

Do I need a sleeping bag?

Magna vel dolorem eros erat, fermentum ornare a curabitur, natoque vel. Integer lacinia habitasse sed integer massa integer, dui sem, eu ligula integer adipiscing est, sodales commodo nunc vestibulum.